SOĞUKPINAR ALABALIK

Kumcağız'a gelipte görmeden gitmeyeceğiniz harika bir yer de Soğukpınar Alabalık olarak geçen, ormanın içinde yer alan şirin bir restaurant.

Soğukpınar'a Kerpe yolu üzerinde yer alan tabeladan orman yoluna doğru saparak giriş yapıyorsunuz. Orman yolundan toprak yoluna devam ediyorsunuz bu arada önünüze bakir koyların da çıktığını göreceksiniz.

Eğer buraya gitmeyi düşünüyorsanız mutlaka hava kararmadan gidin zira ilk defa gidecekler için orman içinden devam edileceği ve aydınlatmanın olmayışı yüzünden zorlanabileceklerini söyleyebilirim. O kadar güzel bir manzara var ki ağaçlar adeta gökyüzünü bir çatı gibi örmüş durumda. 

Soğukpınar Alabalık'ın içinde bolca fındık ağaçları buz gibi akan kaynak suyu ve bir dere mevcut. Buraya geldiğinizde dereye karşı çocukların yanısıra anne ve babaların da çığlıklar atarak sallanabileceği salıncaklar var. Salıncakta sallanmak istemeyenler için hamaklar, yada ormanda şöyle bir gezinti yapmak isteyenlere keyifli yürüyüş yapabilecekleri gerçek bir orman var.

Restauranda ister çay keyfi, ister kahvaltı, ister öğle yada akşam yemeği keyfi yapabilirsiniz. Kiremitte bir kaşarlı mantarları var ki yemeden bu restaurantan sakın çıkmayın.

Menüde bazen soğuk mezeler, ara sıcaklar, kiremitte alabalık, kiremitte kaşarlı köfte veya kiremitte tavuk var. İçki içmeyi sevenler için de bir yanda orman havası bir yanda su sesi eşliğinde demlenme imkanı mevcuttur.

Benim vazgeçilmezlerimden muhakkak gidilmesi gereken bir mekan tavsiye ederim.