KUMCAĞIZ

Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Kumcağız Köyü'nde yer alan apartımız, denize ve doğaya hasret kalan misafirlerini doyuma ulaştırırken diğer yandan da gezilip görülebilecek eşsiz güzelliklere yakınlığıyla da tatilinizi zenginleştirmenize yardımcı olacaktır...

Karadenizin en güzel koylarından biri olan Kumcağız bir yanda deresi, bir yanda ormanı, diğer yanda ise masmavi deniziyle muhteşem bir tatil bölgesidir. Denizi koy şeklindedir. Bu sebepten ki Karadeniz'in açık denizinde karşılaştığınız hırçın dalgaları göremezsiniz. Yine de Kocaeli Belediyesinin sahil güvenlik ekiplerini sahil boyunca siz ve çocuklarınızın güvenliği için hafta içi ve hafta sonu yaz sezonu boyunca sahilde görmeniz mümkündür.

Sahili tamamen kumdur. Karadeniz bölgesindeki sahiller genellikle taşlık olurken, Kumcağız adından da anlaşılacağı üzere tamamen yumuşacık kumdan oluşur. Çocuklarınızla sahildeki tertemiz kumlarda oynayabileceğiniz, güneşlenirken esen rüzgarından ötürü bunalmayacağınız bir yerdir.

Bu arada Kumcağız bir tatil beldesi olmasına rağmen bakirliğini kaybetmemiş eşsiz bir yerdir. Eğer ki yanınızdan inek, koyun yada tavuk geçerse sakın şaşırmayın. Tatilinizi geçirirken arzu ederseniz köy tavuklarının yumurtasından, ineklerin sıcacık ve tazecik sabah sütünden de sipariş verip yararlanabilirsiniz.

İşte bizim Kumcağızımız böyle şirin bir Karadeniz köyüdür.